Kubánská kuchyně

Dovolená Kuba

Kubánská kuchyně se může pochlubit pestrostí, což je dáno řadou kultur, které zde kdysi žily. V pestrém jídelníčku se objevuje zelenina a nejrůznější tropické ovoce. Kubánské pokrmy se připravují převážně z kuřecího a vepřového masa či z ryb. Přidává se do nich různé koření jako např. kmín, oregano, bobkový list, pepř a paprika. K těmto pokrmům se běžně jako příloha podávají sladké brambory boniatos, bílá rýže arroz, avokádo, čerstvá zelenina (okurky, papriky a rajčata) či smažené banány.

Typické kubánské speciality jsou: pečené vepřové maso s rýží a červenými fazolemi congri, kubánské kuře, banánová polévka sopa de plátano, maso z krokodýla carne de cocodrilo, tomatová polévka se sýrem crema aurora, smažené vepřové s cibulí, petrželkou a fazolkami palomilla steak.

Po jídle jsou servírovány sladké dezerty jako např. koblihy, ananasový moučník, dort se šlehačkou či dezert cake con mérenge. Před jídlem se běžně podává ovocný salátový předkrm.

Mezi typicky kubánské nápoje se řadí kubánský rum a pivo, různé ovocné šťávy, káva café refresco, koktejly mojito, daiquirí, pina colada, saoco, cubanito, cuba libre.