Ubytování na Kubě

Dovolená Kuba

Ubytování na Kubě je velice rozmanité. Především jsou tu turistické hotely, kempy, tradiční peso hotely, soukromé pokoje, ekologické rezorty. Podle kvality a poskytovaných služeb se jednotlivé ubytovací zařízení liší v ceně.

Ubytování na Kubě - bazén

Turistické hotely jsou klasifikovány od jedné do pěti hvězdiček. Luxusně zařízené hotely disponují útulnou recepcí, restaurací, barem, obchodní arkádou, směnárnou, turistickým informačním centrem, půjčovnou aut, lékařskou první pomocí, diskotékou atd.
Pokoje jsou příjemné a komfortně zařízené. Mají sociální zařízení (WC, koupelnu s vanou a sprchový kout), klimatizaci na dálkové ovládání, televizor se satelitním příjmem, kabelové připojení, ledničku, bar a telefon. Tyto hotely jsou spravovány zahraničními anebo kubánskými hotelovými řetězci.

Průměrné hotelové řetězce a rezorty jsou vhodné pro zahraniční turisty. Jsou vybaveny nejen klimatizací, ale rovněž koupelnou a WC, televizorem, radiem, minibarem, ledničkou. Některé mohou mít i vlastní vanu se sprchovým koutem. V areálu může být pro hosty k dispozici dále např. kabaret, noční klub, salón krásy apod. Větší rezorty nabízejí širokou řadu sportovních aktivit. Ubytovat se lze v hlavní budově ve standardním pokoji, v bungalovech či v apartmánech.

Na území Kuby se nalézají nízkorozpočtové prázdninové rezorty neboli kempy, které jsou zařízeny velice jednoduše. Na Kubě se dá taktéž přenocovat v některém z bungalovů. V obou případech je nutné si dopředu zamluvit ubytování.

Peso hotely hojně využívají kubánští obyvatelé. Dnes se v nich ubytovávají i cizinci a to hlavně z důvodu nízké ceny. Jsou zařízeny pouze základním vybavením, občas neteče vůbec voda anebo nefunguje elektrický proud.

Soukromé pokoje jsou poskytovány ve všech turistických plážových oblastech a větších městech.

Pod názvem ekologické rezorty se skrývá ubytování v malých resortech, které nabízejí pouze základní služby. Vyskytují se přímo na horském území nebo méně rušných plážových lokalitách.